Forum mieszkańców osiedla Forum mieszkańców osiedla "Zielone Zacisze" Etapy D i E
ul. Zielone Zacisze 1 i 3, 03-294 Warszawa GPS: 52°17'17.59"N, 21°03'13.17"E

FAQFAQ  SzukajSzukaj  LinksLinki (58)  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Album (558)Album (558) RSSRSS
 <b>FORUM</>FORUM  <b>PORTAL</b>PORTAL  <b>Mail</b>Mail  <b>ZACISZE.INFO</>ZACISZE.INFO
 Ogłoszenie 

Założyłam/-em konto na Forum, ale nie mogę z niego korzystać

- zobacz tutaj

Jesteś Mieszkańcem, nie masz pełnego dostępu do Forum ?

- zobacz tutaj

Forum używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z Forum bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Poprzedni temat :: Następny temat
Grupa Mieszkańcy
Autor Wiadomość
admin 
@Admin

Wysłany: 2006-08-22, 16:34   Grupa Mieszkańcy

Przybywa nas na Forum :super:

Pomyślałem sobie, że powoli możemy pomyśleć o przyznaniu statusu Mieszkanki lub Mieszkańca osiedla.

Forum jest otwarte dla wszystkich i tak w mojej ocenie powinno zostać. W praktyce oznacza to, że czytać posty na Forum mogą wszyscy natomiast, aby coś napisać lub przeglądać album należy się najpierw zarejstrować.

Niezależnie od powyższego pewne tematy z czasem będą kierowane wyłącznie do mieszkańców osiedla. Dlatego też myślę, że dobrym pomysłem będzie dział na Forum, w którym mogą pisać i czytać go jedynie Mieszkańcy osiedla. Przygotowałem zatem tzw. Grupę Mieszkańcy - każda osoba należąca do tej grupy będzie miała dostęp do części przeznaczonej wyłącznie dla Mieszkańców. Zewnętrzną oznaką przynależności do grupy Mieszkańców będzie inny kolor Nicka (obecnie jest to lekki fiolet - testowo dopisałem swój profil PIT do grupy Mieszkańcy, aby pokazać o co chodzi z kolorem :) ).

I tu się zaczynają schody, proszę zatem Was o pomoc: Jak rozstrzygnąć kto jest Mieszkańcem i jaką przyjąć procedurę "naboru" do grupy Mieszkańcy :padam:
Zobacz Portal

Luk_zzD 
Honorowy Działacz

Etap:
Etap D

Wysłany: 2006-08-22, 17:13   

Według mnie każdy mieszkaniec zna swój numer mieszkania i klatkę więc jak poda numer mieszkania pietro i klatke to chyba wystarczy za dowód że bedzie przyszłym mieszkańcem
bo jeżeli ktoś nawet poda jakiś numer mieszkania a klatke i pietro wymyśli to wszystko sie zweryfikuje po paru wpisach gdyż ktos napewno zauważy że w danej klatce np. na 5 piętrze obok niego powinien być lokal 150 a nie 400.

Jaro 
Aktywny Forumowicz

Wysłany: 2006-08-22, 18:43   

Uważam że stworzenie grupy Mieszkańców jest dobrym pomysłem. Docelowo może służyć np. jako tablica informacyjna Wspólnoty :padam:

Póki co, także wydaje mi się że można weryfikować mieszkańców tylko na podstawie podanej klatki, etapu i numeru mieszkania. Kiedy już się wprowadzimy, można pomyśleć np. o osobistej autoryzacji u Admina. W końcu będzie sąsiadem :hyhy:

neverland 
Legenda Forum

Wysłany: 2006-08-22, 18:50   

Zgadzam się z tym. Status mieszkańca można przyznawać po podaniu adresu na ZZ (klatka, nr mieszkania).
Ogólnie - świetny pomysł :)

gm35 
Honorowy Działacz

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2006-08-22, 20:09   

bardzo dobry pomysł - popieram !!!!
zresztą stała grupa bywalców-mieszkanców :oczami: zaczyna się powoli krystalizować a reszta mam nadzieję , że powli zacznie dołaczać :]

skottie 
Honorowy Działacz

Wysłany: 2006-08-22, 23:00   

Jak dla mnie może być. Zanim przeczytałem temat zastanawiałem się co zrobił PIT, że jest na filoetowo, a tu taki bajer :)

Dorota 
Zasłużony

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2006-08-23, 06:38   

Nie będę oryginala i też uważam, że to jest bardzo dobry pomysł!:) :padam:
Gorzej będzie z weryfikacją prawdziwych mieszkańców, na pewno nie da sie, przynajmniej na poczatku, znależć złotego środka, ale może faktycznie numer mieszkania, klatka, no i można w to jeszcze właczyc garaże, zawsze bedzie sie ktoś musiał naturdzić, żeby sprawdzić tyle numerów. Pozdrawiam.

neverland 
Legenda Forum

Wysłany: 2006-08-23, 08:21   

Z tymi garażami to już ździebko przesadziłaś. Ja na przykład, żeby daleko nie szukać, jeszcze nie wykupiłem garażu :)
Z weryfikacją z początku faktycznie może być problem, ale myśle, patrząc na wzrastającą z każdym dniem liczbę zarejestrowanych użytkowników, że potencjalna "ściema" z czasem, że się tak wyrażę, wyjdzie w praniu, a ściemniacz zosatnie pokazowo i publicznie wyklęty z forum przez admina.
Ostatnio zmieniony przez neverland 2006-08-23, 18:01, w całości zmieniany 1 raz  

admin 
@Admin

Wysłany: 2006-08-23, 09:47   

Jaro napisał/a:
Kiedy już się wprowadzimy, można pomyśleć np. o osobistej autoryzacji u Admina. W końcu będzie sąsiadem :hyhy:

Jeżeli uznamy, że jedną z form autoryzacji będzie pójście na piwo z adminem czy innymi uczestnikami Forum - to ja się od roboty uchylać nie będę :hyhy:
Zobacz Portal

Zuźka 
Zasłużony

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2006-08-23, 14:03   

Oj to Ty morze piwa wypijesz ... :P
dasz radę?

neverland 
Legenda Forum

Wysłany: 2006-08-23, 14:10   

Jakbyś nie dawał rady z tym piwkiem to krzyknij. Pomogę ;)

Dorota 
Zasłużony

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2006-08-23, 15:22   

Może przesadziłam, może nie, po prostu to była taka moja sugestia...Wiadomo przecież, że jak ktoś nie ma garażu to go nie wpisze.

PIT 
Honorowy Działacz

Etap:
Etap D

Wysłany: 2006-08-23, 15:25   

Co do późniejszej autoryzacji to mogą pomóc nam Karty wejściowe :cwaniak:

admin 
@Admin

Wysłany: 2006-08-23, 17:11   

Luk_zzD napisał/a:
Według mnie każdy mieszkaniec zna swój numer mieszkania i klatkę więc jak poda numer mieszkania pietro i klatke to chyba wystarczy za dowód że bedzie przyszłym mieszkańcem

Ponieważ wskazany przez Luk_zzD sposób zdobył spore grono zwolenników, a na horyzoncie nie widać innego „pewnego” sposobu możemy chyba przyjąć, że tymczasem będziemy postępować według schematu przedstawionego przez Luk_zzD.

Proszę zatem osoby, które chciałby dołączyć do Grupy Mieszkańców i chcą w związku z tym ujawnić dane, o których pisał Luk_zzD o wpisywanie się poniżej – możemy przyjąć, że takie oświadczenie o przystąpieniu do Grupy Mieszkańców jest równoznaczne z deklaracją, że jest się Mieszkańcem osiedla Zielone Zacisze etap D i E, z tym zastrzeżeniem, że obecnie oczekuje się na wybudowanie lokalu przez Turret Poland i przeniesienia własności do tego lokalu.

Jeżeli w późniejszym terminie uda nam się wypracować inny skuteczniejszy tryb autoryzacji Mieszkańców to go oczywiście wprowadzimy w życie, poddając weryfikacji dotychczasowych Mieszkańców. :hyhy:

Uff, Amen.
Zobacz Portal

admin 
@Admin

Wysłany: 2006-10-12, 20:57   

Mili

Trochę spraw organizacyjnych dotyczących Grupy Mieszkańców.

Docierały do mnie ostatnio głosy, że podawanie publicznie, tzn. na ogólnie dostępnej części Forum, numerów lokalu (jedna z danych wymaganych przy przystąpieniu do Grupy Mieszkańców) jest niebezpieczne. Nie wdając się w dyskusję czy są to uzasadnione obawy czy nie, warto zauważyć, że może być coś na rzeczy.

Dlatego proponuję przenieść ujawnienie numeru lokalu do część Forum dostępnej dla Grupy Mieszkańców. A zatem nadal każda osoba, która będzie chciała przystąpić do Grupy Mieszkańców będzie poproszona o ujawnienie numeru swojego lokalu, ale dane te będą dostępne jedynie dla innych Mieszkańców a nie dla wszystkich osób odwiedzających nasze Forum. Oczywiście jeżeli ktoś chce ujawnić numer swojego lokalu wszystkim forumowiczom nic nie stoi na przeszkodzie wpisać go np. w swoim Profilu (pole „Skąd”). Wyszło zatem mam wrażenie dość salomonowe rozwiązanie :hyhy:

W związku z powyższym:

1. Wszystkie dotychczasowe wpisy w temacie Grupa Mieszkańców przenoszę do odpowiedniego tematu w zamkniętej części Forum.
2. Nowe osoby, które chciałby dołączyć do Grupy Mieszkańców serdecznie do niej zapraszam. Proszę o przesłanie do mnie danych weryfikujących, tj. Etapu, Klatki, piętra i numeru lokalu i tym samym wyrażając zgodę na dołączenie do tej grypy. Przesłane dane wpiszę w Waszym imieniu w zamkniętej części Forum (dostępnej dla osób z Grupy Mieszkańców) tak aby pozostałe osoby z tej grupy mogły się z nimi zapoznać.
Zobacz Portal

Petex 
Częsty Bywalec

Etap:
Etap E

Wysłany: 2006-10-14, 14:03   

Popieram kierunek zmian :ok:

A tymczasem...

:chytry:

admin 
@Admin

Wysłany: 2006-10-14, 17:56   

W dniu dzisiejszym do Grupy Mieszkańców dołączył Petex.
Obecnie grupa ta liczy 45 mieszkańców. :)
Zobacz Portal

Luk_zzD 
Honorowy Działacz

Etap:
Etap D

Wysłany: 2006-10-15, 17:13   

45 :D To jest nas już coraz wiecej :rotfl:

admin 
@Admin

Wysłany: 2006-10-16, 08:19   

Do Grupy Mieszkańców dołączył michal.
Grypa ta liczy obecnie 46 osób.